Navigácia

 • Kritériá pre prijímanie žiakov pre školský rok 2023/2024

  Kritériá pre prijímanie žiakov pre školský rok 2023/2024

 • Ponuka pre deviatakov

  Máte doma deviatka/deviatačku a rozmýšľate, kam pôjde na strednú školu? Jednou z možností je aj Stredná priemyselná škola Myjava, ktorá ponúka päť študijných odborov: mechatronika, elektrotechnika, mechanik nastavovač, logistika a technické lýceum.

 • Deň šialených účesov a karneval!

  Dobrý deň!

  A máme tu novú akciu v rámci projektu Hrdá škola. Deň šialených účesov. A aby si prišli na svoje aj ostatní bez vlasov či kaderníckych zručností, spojili sme tento deň s karnevalom.

  Tak nech sa páči, popustite uzdu fantázii, odviažte sa a príďte na vyučovanie v maske alebo s "niečím" na vlasoch. Účasť je dobrovoľná a určená pre žiakov, učiteľov, aj ostatných zamestnancov školy.

  Cez veľkú prestávku sa odfotíme vo vestibule.

  S prianím pekného dňa

  Ing. Marta Škarítková, výchovný poradca

 • Odborná exkurzia

  Dňa 7.2.2023 sa trieda 2.A študijný odbor mechatronika a elektrotechnika zúčastní odbornej exkurzie vo firme C.E.P. Scherdel Pružiny s.r.o.

 • Enviro/Športový deň

  Basketbalový turnaj

  31.1.2023 sa uskutočnil školský basketbalový turnaj za účasti 6 tried.

  Vo finále sa stretli triedy 2.B a 1.A, ktoré napokon vyhrala 2.B. Obe triedy ukázali vo finále kvalitné basketbalové výkony. Mnohí chlapci  určite budú v budúcnosti SPŠ  reprezentovať v okresných a krajských školských  športových súťažiach.

  Pochvala patrí všetkým účastníkom turnaja.

  Celkové poradie turnaja:

  6.miesto: 1.B, 5. miesto: 3.B, 4.miesto: 2.A, 3.miesto: 4.B, 2.miesto: 1.A, 1.miesto: 2.B

   

  Turnaj v stolnom futbale

  Na prvom poschodí prebehli intenzívne súboje v stolnom futbale.

  Viaceré zápasy boli veľmi vyrovnané a napínavé. Víťazstvo si napokon odnieslo družstvo zo IV.A. Druhé miesto obsadila I.A a bronzová priečka patrí II.B.

  Víťazom gratulujeme a všetkým zúčastneným želáme úspechy v ďalších turnajoch.

   

  Náučno - súťažná enviromentálna prednáška

  Ukončenie polroku sme si spestrili enviromentálnou prednáškou spolu so súťažou. Žiaci sa dozvedeli ako správne triediť odpad, odpovedali na kvízové otázky. Nakoniec si to sami vyskúšali.

  Teoretické otázky zvládli najlepšie žiaci IV.B LOG A TL. Tiež boli najlepší v triedený odpadu. V tabuľke môžete vidieť výsledky.

  Po tejto časti pokračovali vo vytvorení plagátov na tému "triedenie odadu". Plagáty si budete môcť v najbližších dňoch pozrieť vo vestibule školy a následne zahlasovať za najlepší z nich.

   

  Fotky v galérii:

  https://eu.zonerama.com/myjavskapriemyslovka/Album/9410700

 • Prezentácia vysokých škôl

  V dňoch 20.1. a 27.1.2023 sme na škole privítali zástupcov Univerzity Tomáše Bati v Zlíne. Predstavili našim maturantom možnosti štúdia na univerzite v rôznych fakultách.

 • Kariérne poradenstvo

  V dňoch 27.1. a 30.12023 sa študenti zúčastnili kariérneho poradenstva. Psychologička Mgr. Jana Jarabicová si so študentmi prešla výsledky testu a pomohla im zorientovať sa v ktorej oblasti by sa mohli najlepšie uplatniť.

 • Lyžiarsky

  V dňoch 15.1.-20.1.2023 sa 32 študentov SPŠ Myjava zúčastnilo lyžiarskeho výcvikového kurzu v lyžiarskom stredisku Snow Paradise Veľká Rača. Vybraní boli žiaci 1. a 2. ročníka, doplnení dvomi žiakmi 3. ročníka.

  Ubytovanie bolo v Chate Rača, priamo na vrchu zjazdovky. Počasie bolo dobré, po príchode napadol čerstvý sneh a lyžiarske podmienky sa značne zlepšili. Tretí deň, čiastočne venovaný na oddych a iné činnosti, využili niektorí žiaci na vyskúšanie miestnej bobovej dráhy, ktorá je najdlhšia na Slovensku, alebo sa boli prejsť po okolí. Po večeroch mali žiaci voľný program, doplnený v stredu besedou so záchranármi Horskej služby Veľká Rača.

  Žiaci si dosýta užili krásnu zimu a odniesli si množstvo nezabudnuteľných zážitkov.

  Mgr. Ľ. Podrazil

 • Stretnutie s firmami na TV MY

 • Oznam o zmene cien za stravu a ubytovanie!

  Oznamujeme žiakom a zákonným zástupcom, že od 1. 1. 2023 došlo k zvýšeniu cien za ubytovanie v školskom internáte a cien za stravu v školskej jedálni. Bližšie informácie v sekcii Školský internát a v sekcii Stravovanie. 

 • Okresné kolo olympiády v anglickom jazyku

  Dňa 19.1.2023 sa na Gymnáziu Myjava konalo okresné kolo v anglickom jazyku.

  Študenti najprv absolvovali písomné testy z gramatiky, slovnej zásoby, počúvania a čítania s porozumením. Potom sa presunuli na ústne skúšanie.

  Náš študent 4. ročníka technického lýcea, zameranie informatika, David Bujzaš dosiahol 1. miesto v kategórii 2D a postúpil na krajské kolo, ktoré sa bude konať vo februári v Trenčíne. Na testoch získal 35,5/40 bodov a na ústnej skúške získal 30/30 bodov.

  Gratulujeme ku skvelému výsledku a úspešnej reprezentácii našej školy a prajeme veľa úspechov v ďalších kolách.

 • Pracovné stretnutie "Škola, do ktorej sa oplatí investovať"

  Pracovné stretnutie vedenia SPŠ Myjava so županom TSK, primátormi miest Myjava a Brezová p. B., zástupcami partnerských firiem, riaditeľom ÚPSVaR Nové Mesto n.V. a vedúcim odboru školstva TSK zo dňa 17.1.2023.

  Prítomní sa zaoberali budúcnosťou školy a jej financovaním.

 • JUNIOR INTERNET 2023

  AMAVET vyhlasuje 18. ročník jedinečnej konferenčnej súťaže JUNIOR INTERNET.

  Súťaž je určená žiakom základných a stredných škôl, ktorí sa aktívne zaujímajú o tvorbu webových stránok, digitálnu grafiku a dizajn, kreatívne písanie textov, tvorbu blogov alebo vlogov, tvorbu vzdelávacích projektov či programovanie aplikácií.

  Viac informácii a prihlasovanie žiackych projektov nájdete na https://www.juniorinternet.sk/

 • Deň dvojčat

  Dobrý deň!

  Vo štvrtok 19.1.2022 v rámci projektu Hrdá škola sa uskutoční Deň dvojčiat.

  Vyber si jedného zo svojich kamarátov a staň sa na deň dvojčaťom! Rovnaké oblečenie, rovnaký účes, rovnaké vystupovanie? Cez veľkú prestávku príďte spolu na fotenie do vestibulu pri zborovni.

  Zapojenie sa je dobrovoľné a je určené pre žiakov, učiteľov a aj nepedagogických zamestnancov.

  S pozdravom Ing. Marta Škarítková, koordinátor projektu

 • Informatici na fotovýstave

  Dňa 12.1.2023 študenti odboru technické lýceum zameranie informatika navštívili regionálnu výstavu fotografií, ktorú organizuje myjavský fotoklub Lumen. Výstava sa koná v dňoch 10-27.1. v spoločenskej sále Kultúrneho domu Samka Dudíka v Myjave.

  Študenti túto návštevu využijú v predmete počítačová grafika, kde sa učia pracovať s fototechnikou, vytvárať a upravovať digitálne fotografie, video a animácie. Výstava sa im veľmi páčila a už sa tešia na ďalší ročník.

 • Myjavská priemyslovka na portáli terajsok.sk

  Na portáli terajsok.sk vyšiel článok a video pri príležitosti podpísania memoranda s firmou Porsche:

  Myjavská priemyslovka podpísala významnú spoluprácu

  Prioritou školy je duálne vzdelávanie

  MYJAVA – Memorandum o vzájomnej spolupráci so zástupcom Porsche Werkzeugbau podpísali riaditeľ SPŠ Myjava Jaroslav Foltín a trenčiansky župan Jaroslav Baška.

   

  Vedenie myjavskej priemyslovky kladie veľký dôraz na duálne vzdelávanie, keďže je odbornou školou so zameraním na strojárstvo a technické odvetvia.

  „Máme 16 partnerov v rámci duálneho vzdelávania, resp. partnerov, ktorí nám nejakým spôsobom pomáhajú. Duálne vzdelávanie je pre nás priorita. Užitočnosť systému je v tom, že žiaci absolvujú časť svojho štúdia na škole, kde majú teoretickú prípravu a potom neskôr vo firmách, kde majú praktickú časť pod dohľadom odborných majstrov,“ informoval Terajšok Jaroslav Foltín, riaditeľ Strednej priemyselnej školy na Myjave.

  Koncom roka škola podpísala memorandum s veľkou firmou, nemeckou automobilkou Porsche, ktorá má sídlo a prevádzku v Hornej Strede.

  „Táto nemecká automobilka má záujem o našich študentov v rámci duálneho vzdelávania, ktorí pôjdu študovať študijné odbory mechatronika a elektrotechnika. Sú to všetko štvorročné študijné odbory končiace maturitou,“ pokračoval Foltín

  Spoločným záujmom Porsche Werkzeugbau, s. r. o., Strednej priemyselnej školy Myjava a Trenčianskej župy, ako jej zriaďovateľa, je najmä podpora praktických zručností aj teoretických vedomostí žiakov jedinej technicky zameranej župnej školy v myjavskom okrese.

  Významného župného partnera v systéme duálneho vzdelávania zaujímajú najmä študentky a študenti mechatroniky. Tí si budú môcť svoje vedomosti otestovať  v praxi vo vývojovom centre Porsche, ktoré vyrástlo v Hornej Strede. V laboratóriu, ktoré na Slovensku nemá obdobu, vyvíjajú automatizované linky na výrobu prototypov Li-ion batériových modulov pre elektromobily. 

  „Teší ma, že po SOŠ technickej v Dubnici nad Váhom bude Porsche spolupracovať s ďalšou technicky zameranou krajskou strednou školou. Ako župa budeme otvorení a nápomocní nielen pri inovovaní či zaraďovaní nových študijných odborov, ale aj pri riešení problémov so zabezpečením dopravy zamestnancov a študentov na pracovisko,“ povedal pri podpise memoranda o vzájomnej spolupráci župan Jaroslav Baška. 

  „Ide o zaujímavé spojenie a vážime si, že okrem našich spoločníkov v duálnom vzdelávaní sa našiel aj takýto vážny partner, vďaka ktorému získajú študenti veľkú perspektívu,“ zhodnotil riaditeľ SPŠ Myjava Jaroslav Foltín. 

   

  zdroj: https://terajsok.sk/2022/12/28/prioritou-skoly-je-dualne-vzdelavanie/https://terajsok.sk/2022/12/28/prioritou-skoly-je-dualne-vzdelavanie/

 • Sviatočný pozdrav

 • Turnaj

  Dňa 20.12.2022 sa uskutočnil školský turnaj v halovom futbale. Turnaja sa zúčastnilo 7 tried- 1.A, 2.A, 2.B, 3.A, 3.B, 4.A, 4.B. Každé družstvo odohralo na turnaji min. 3 zápasy. Jednotlivé zápasy mali kvalitnú úroveň. Najviac nás milo prekvapili prváci z 1.A triedy, ktorí sa dostali až do finále, kde potrápili favorizovaných štvrtákov zo 4.A triedy. Všetkým zúčastneným študentom patrí pochvala za predvedené výkony.

  Celkové poradie:  

                              1.miesto- 4.A trieda
                              2. miesto-1.A trieda
                              3. miesto-4.B trieda
                              4.miesto- 3.A trieda
                              5.miesto- 2.B trieda
                              6. miesto- 3.B trieda
                              7. miesto- 2.A trieda

 • Oznámenie o udelení riaditeľského voľna

  Na základe monitorovania chorobnosti žiakov Vám oznamujem, že v dňoch 21.12.2022 – 22.12.2022 z prevádzkových dôvodov udeľujem  riaditeľské voľno pre všetkých žiakov školy v zmysle § 150 ods. 5 zákona 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní ( školský zákon ) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.

   

  Odôvodnenie:

  Riaditeľské voľno udeľujem po predchádzajúcej telefonickej konzultácií s RÚVZ Trenčín z dôvodu vysokej  narastajúcej chorobnosti žiakov v škole.

   

   

                                                                                                     Mgr. Jaroslav Foltín

                                                                                                        riaditeľ školy

   

  V Myjave 19.12.2022

 • Reportáž TV Markíza o spolupráci s firmou Porsche

strana:

Novinky

Kontakt

 • Stredná priemyselná škola, Ul. SNP 413/8, Myjava
  Ul.SNP 413/8
  907 01 Myjava
 • riaditeľ: 034 621 2149 / +421 918 591 672
  sekretariát: 034 621 2348 / 0915 951 608
  e-mail: info@spsmy.tsk.sk
  IČO: 00161381 DIČ: 2021081381

Fotogaléria