Hrdina remesla

Spolupráca

sledujte nás aj na

Youtube Icon Vector Art, Icons, and Graphics for Free Download   Facebook – prihláste sa alebo sa zaregistrujte Instagram – Wikipédia

SPONZORI

Vedenie SPŠ Myjava v mene svojich zamestnancov a žiakov ďakuje všetkým sponzorom za finančnú a materiálnu podporu pre zlepšenie materiálno-technického vybavenia školy.

Altcam Slovakia s.r.o., Myjava
VST s.r.o., Myjava

Program DofE

Piatok 19. 4. 2024

Národná linka na pomoc deťom v ohrození

STROJÁR - náš časopis

Najnovšie číslo priemyslováckeho občasníka, ktorý vychádza už od roku 1988 si môžte stiahnuť:

Strojar_01-23.pdf

casopis2_22.pdf

Staršie čísla

casopis1_2022.pdf

Partneri našej školy

Rodičovské združenie pri SPŠ

Ďakujeme rodičovskému združeniu pri SPŠ Myjava za dlhoročnú podporu školy.

Podrobný rozpis výdavkov a príjmov ZRŠ pri SPŠ Myjava je k nahliadnutiu na sekretariáte.

70 rokov SPŠ Myjava

70 rokov histórie SPŠ Myjava približuje publikácia, ktorú si môžete stiahnuť tu:

publikacia70.pdf

Zoznam absolventov, ktorí úspešne ukončili štúdium si môžte stiahnuť tu:

zoznam_absolventov.pdf

Projekty podporené EÚ

INOVACE VÝUKY STROJÍRENSKÝCH OBORŮ PRO POTŘEBY TRHU PRÁCE

Číslo projektu:  304011U8818

Cieľom projektu je zvýšenie relevantnosti obsahu vzdelávania pre potreby trhu práce s cieľom zlepšenia uplatniteľnosti na trhu práce.

Projekt je spolufinancovaný Európskou úniou.

Začiatok realizácie projektu: 09/2019
Koniec realizácie projektu: 02/2021
Schválený rozpočet projektu: 19 960,20€

Tento projekt je spolufinancovaný Euróskou úniou vo výške 85%,
zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky vo výške 10% a
z rozpočtu Trenčianskeho samosprávneho kraja vo výške 5%.

• Aktualizovali sme okruhy maturitných zadaní pre odbory MEC a ELE

• Vo štvrtok, dňa 11.4.2024 sa triedy 1.A a 2.A zúčastnia exkurzie do firmy Mahle Senica.

• Dňa 10.4.2024 sa žiaci tretieho ročníka – technické lýceum a žiaci štvrtého ročníka – logistika

zúčastnili besedy s p. ing. Máriou Markechovou HR Coordinátor/Recruiter, z firmy REUTTER.

Svet práce = trh práce – príprava žiaka na trh práce

Cieľom besedy bol proces prípravy žiaka – maturanta na trh práce. P. Markechová formou prezentácie i praktických rád ukázala ako prebieha výberový proces uchádzača o zamestnanie. Vysvetlila všetky etapy výberového procesu, upozornila na písomnosti, ktoré uchádzač do firmy posiela, na čo si pri písaní životopisu, či motivačného listu dať pozor. Zoznámila žiakov a ukázala pracovnú zmluvu, čo by všetko mala obsahovať. Pre žiakov ako možných brigádnikov poskytla informácie aj o dohode o brigádnickej práci študenta.

• Dňa 9.4.2024 sa na Strednej priemyselnej škole Myjava, Ul. SNP 413/8, Myjava uskutočnil prípravný kurz zo slovenského jazyka a literatúry, matematiky k prijímacím skúškam na strednú školu pre školský rok 2024/2025.

Naši budúci študenti absolvovali konzultácie s pedagógmi školy k prijímacím skúškam a zopakovali si testy z príslušných predmetov. Rodičia mali možnosť konzultácie s vedením školy, pedagódmi a s firmami spolupracujúcimi so školou a mohli si pozrieť priestory školy.

Ďakujeme za účasť a tešíme sa na vás, budúci študenti, v školskom roku 2024/2025.

• 9.4. 2024 sa konala odborná prednáška na tému Požiarna ochrana a BOZP - požiarna odolnosť stavebných materiálov, požiarne úseky,..

ODBORNÚ prednášku viedol Ing. Peter Podmajerský, ktorý je odborný pracovník fa AVAPS, ktorá sa zaoberá danou tématikou a výrobou protipožiarnych clon v širšom rozsahu.

Prednáška bola zaujímavo doplnená názornou prezentáciou so skúškami požiarnej odolnosti materiálov.

• Dňa 8.4.2024 pre študentov tretieho a druhého ročníka odboru mechatronika uskutočnil prednášku pán M. Mareček z firmy Formana s.r.o. Zaujímavým a pútavým spôsobom priblížil našim študentom problematiku návrhu strižných nástrojov.

• Po desiatkach rokov „suchoty a nemoty“ sme sa presvedčili, že i na odbornej škole sa nájdu výnimočné talenty s citom pre umenie. V regionálnom kole Hviezdoslavovho Kubína – umeleckom prednese poézie a prózy, ktoré sa konalo 8.4.2024 v Trenčíne, to dokázala v kategórii próza študentka 1.B Eliška Gajdúšková.

V silnej konkurencii 15 žiakov gymnázií, SOŠ, ZUŠ získala čestné uznanie poroty za netradičný a zaujímavý prednes poviedky Puding od izraelského spisovateľa Etgarda Kereta a skončila tesne za pódiovým umiestnením.

• Náš žiak Sebastián Sivák zo IV.A odbor mechatronika sa so svojou prácou „Triedička“ prebojoval medzi 10 najlepších prác zo Slovenska v súťaži SYGA – Siemens Young Generation Award.

Konzultantom práce bola Ing. Marta Škarítková.

O súťaži sa na stránke spoločnosti Siemens dočítame:„Spoločnosť Siemens dlhodobo a strategicky pomáha talentovaným študentom. Prostredníctvom ocenenia Siemens Young Generation Award podporuje študentov stredných odborných škôl za projekty vyrobené zo Siemens modulov a motivuje mladých ľudí,aby uplatnili svoj talent a spojili teoretické vedomosti s potrebami praxe. Súťaž organizuje divízia Digital Industries v spolupráci s kooperujúcimi spoločnosťami.“Súťaž je o programovaní PLC. Žiaci vytvoria svoje projekty použitím PLC od spoločnosti Siemens.